[:ge]შვედეთის ელჩმა IBSU-ს სტუდენტებს უმასპინძლა[:en]Swedish Ambassador hosts IBSU students[:]
[:ge]სასწავლო კურსის, “სკანდინავიური ქვეყნების უსაფრთხოების პოლიტიკა და საერთაშორისო ურთიერთობები” ფარგლებში, IBSU-ს საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამის სტუდენტები სასწავლო ტურით შვედეთის საელჩოს ეწვივნენ, სადაც მათ შვედეთის ახალმა ელჩმა, ანა ლიბერგმა უმასპინძლა.
შვედეთის ელჩი IBSU-ს სტუდენტებს ესაუბრა შვედეთის საგარეო და უსაფრთხოების პოლიტიკის ძირითადი მიმართულებებისა და ტენდენციების შესახებ. ასევე, ყურადღება გაამახვილა საქართველო-შვედეთის ურთიერთობებსა და საქართველოში შვედეთის საელჩოს პრიორიტეტებზე. გარდა ამისა, ანა ლიბერგმა უპასუხა სტუდენტების შეკითხვებს ორ ქვეყანას შორის კულტურის სფეროში არსებული თანამშრომლობისა და ქართველი ახალგაზრდებისთვის შვედეთში განათლების მიღების შესაძლებლობების შესახებ.
[:en]Swedish Embassy to Georgia hosted the International Black Sea University students who are enrolled in a course on foreign and security policies of the Nordic countries. As part of the visit, H. E. Anna Lyberg, Ambassador of Sweden to Georgia, and other colleagues met with the students.
The meeting covered various topics, including changes in Swedish foreign and security policies in light of the full-scale invasion of Ukraine in 2022, as well as Sweden’s feminist foreign policy. The students were also introduced to SIDA’s development cooperation support and activities in Georgia. The Ambassador also answered the student’s questions.