- სამეცნიერო კონფერენციები
- მულტიდისციპლინური საერთაშორისო სტუდენტური კონფერენცია
შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, 2022 წლიდან, ყოველწლიურად მასპინძლობს საერთაშორისო მულტიდისციპლინურ სტუდენტურ კონფერენციას.
კონფერენციის მიზანია წაახალისოს და ჩართოს სტუდენტები კვლევით საქმიანობაში, ხელი შეუწყოს კვლევითი და ანალიტიკური უნარებისა და ისეთი ტრანსფერული უნარების გამომუშავებას, როგორიცაა დამოუკიდებლად კვლევის განხორციელება, ფართო აუდიტორიის წინაშე გამოსვლა, საკუთარი მოხსენების წარდგენა და მოსაზრებების დაცვა.
კონფერენციაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ როგორც შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის, ასევე სხვა ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სხვადასხვა მიმართულების საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებს, რაც ხელს შეუწყობს სტუდენტების მიერ ახალი და საინტერესო იდეების გენერირებას, აზრებისა და გამოცდილების გაზიარებას.
კონფერენციის ფარგლებში მიიღება როგორც ინდივიდუალური, ასევე თანაავტორობით შესრულებული ნაშრომები (არაუმეტეს 2 თანაავტორისა): თანაავტორის არსებობის შემთხვევაში რეგისტრაციისას მიუთითეთ ორივე ავტორის მონაცემები (სახელი, გვარი, ელ. ფოსტა და ა.შ.)
მიიღება ერთი ავტორის/თანაავტორის მიერ მომზადებული მხოლოდ ერთი ნაშრომი.
კონფერენციაში მონაწილეობის მსურველებს შეუძლიათ წარმოადგინონ აბსტრაქტები ინგლისურ ან ქართულ ენებზე, ქვემოთ მოყვანილი მოთხოვნების შესაბამისად:
სრული ნაშრომები ქართულ ან ინგლისურ ენაზე: